Menu

Tarzınıza Göre Düğün Fotoğrafı Çeşitleri

Her çiftin muhtemelen hayatı boyunca bir kez yapacağı ve hayatının en anlamlı dönemini oluşturacaktır. Düğün için her detay hazır.

Konukların eğlencesi, yemeği ve bir araya gelmesi için onca hazırlık yapıldı. Konukları mutlu etmek için her detay düşünüldü. Bunların hepsi hatırladıkça güzel bir anı olacak. Ama anılarınızı hatırlamanın ve çocuklarınıza yaşatmanın en güzel yolu baktıkça mutlu olacağınız  düğün albümlerinizdir.

Bu mutlu günü ölümsüzleştirecek birini bulmak için ise öncelikle nasıl bir fotoğraf istediğinizi düşünmek ve ona uygun seçmektir.
Çiftlerimiz genellikle ilk kriter olarak bütçe olarak yola çıkarlar.  Daha sonra fotoğrafçıları hakkında yorumlar araştırır ve çekimlerine bakarlar ama değerlendirme yaparken en önemli meselelerden birisi de düğün fotoğrafçınızın tarzıdır.
Düğün fotoğrafçılığında üç ana stil vardır: Klasik , Belgesel ve Sanatsal. 

Burada önemli olan fotoğrafçınızın sizin istediğiniz stilde çalışma yapabilme becerisidir.

Klasik Düğün Fotoğrafçılığı

Bu tür düğün fotoğraflarının vaz geçilmezlerindendir dünyada çapında bir çok düğün çekiminde kullanılmaktadır. Klasik düğün fotoğrafçılığı  tarzı pek çok pozu kapsar ve sıralanmış çekimi içerir. Geniş gruplar yani yakınlarında içinde olduğu bir çekim yapılır ancak özellikle tabi ki çiftler ön planda tutularak çekim yapılacak şekilde pozlar düzenlenir. Klasik düğün fotoğrafçılığında genellikle düğünlerde olmazsa olmazı noktalara odaklanılır ve pozlar her yerde görebileceğiniz ve herkese uyan pozlardır. Belirli bir plan ve sıraya göre pozlar çekilir.  Bu tarz çalışmalarda pozlar ve konumlar için düzenli olarak çiftleri pozlandırması gerekir.

Belgesel Düğün Fotoğrafçılığı

Adından da anlaşılacağı gibi daha geniş anlamıyla foto muhabirliği tarzında, olayları akışı içerisinde kaydetmeyi amaçlayan stili ifade eden bu stil ile "anı dondurmak" amaçlanır. Çiftler  arasında oldukça rağbet gören bir türdür. Fotoğrafçı her anı adeta gizlice ve sizi için önemli anları kaydeder. Organizasyon boyunca misafirlerinizle şakalaşmaları, kendi aralarında şakalaşmaları gibi özel anlar yakalanır. Çifti, mekanı, konukları müdahale etmeden bütün günün önemli anlarını fotoğraflarlar. Düğünün atmosferi ve doğal duygular bu tarz fotoğraflara yansır.

Sanatsal Düğün Fotoğrafçılığı

Ayrıca yaratıcı fotoğrafçılık olarak bilinen sanatsal düğün fotoğrafçılığı, daha çok çekimleri alışılmışın dışında olsun isteyen çiftlerimiz için idealdir. Sanatsal Fotografcılık klasik düğün fotoğrafçılığına benzerdir, pozverme esasına göre çekimler yapılır ancak burada klasik fotoğrafçılıkta olan genel kalıpların dışına çıkılabilir. Sanatsal düğün fotoğrafçılığında alışılmışın dışında açılar, farklı ve yoğun arka planlar, farklı aydınlatma biçimleri ve doğal sıradan pozlar ile yaratıcı fotoğraflar oluşturulabilir.

Whatsapp Destek

ibrahim şeremet

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?